Fethiye-Ölüdeniz’de Kamp Yaptım

0
302
Fethiye/Ölüdeniz
Fethiye/Ölüdeniz

Fethiye/Muğla: Ölüdeniz‘de 3 gün kamp yaptım. Yeni arkadaşlıklar, yeni yerler, yeni kültürler keşfettim. Türkiye’de farklı şehirleri gezdikçe Ülkemizin her yerinin adeta cennet olduğunu tekrar tekrar görüyorum. Ölüdeniz manzarası çok güzeldi. Çok fazla yabancı turist vardı. Yabancılar kadar yerli turistlerde fazlaydı. Özellikle Belcekız Plajında akşam’a doğru çok fazla kamp çadırı kuruluyordu. İnsanlar gece vakitlerinde denizin karşısında, dalga sesi ile birlikte müzik dinliyorlar ve eğleniyorlardı.

Ayrıca burada paraşüt sporu da yapılıyordu. Denizde yüzerken onları seyretmek çok hoşuma gitti. Deniz demişken, mükemmel bir denizi var. Yüzmeyi bilmeyenler için kıyıdan itibaren çok yakın mesafede derinleşiyor. Dikkat etmelerinde fayda var. Ama denizi çok temiz. Temiz ama çok tuzlu! Sudan çıktıktan sonra burnumun ve sinüslerimin temizlendiğini farkettim. Daha güzel nefes alıyordum. Demem o ki çok fazla deniz gördüm, çok farklı yerlerde yüzdüm. Buranın denizini çok beğendim. Ölüdeniz’de gece hayatı da çok hareketliydi. Cafe ve barlarda insanlar zaman geçiriyor, kareoke ve dans gösterileri gibi çeşitli eğlenceler düzenleniyordu.

Kamp alanında birçok arkadaş edindim. Farklı farklı illerde kapısını çalacağım insanlar var artık. Arkadaşlardan biri bize közde kahve ve çay yaptı. O lezzeti kesinlikle hayatım boyunca unutamayacağım. O kahvenin hatırı ömür boyu kalacak bende.

Bu arada Ölüdeniz benim Gezilecek Yerler Listemde idi. Böylece maddenin birini gerçekleştirmiş oldum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here