SERİ: Ayın Özeti – Ağustos 2017

0
146
Fethiye/Ölüdeniz
Fethiye/Ölüdeniz

Fethiye/Muğla: Ölüdeniz‘de 4 gün kamp yaptım. Manzarası çok güzeldi. Çok fazla yabancı turist vardı. Yabancılar kadar yerli turistlerde fazlaydı. Özellikle Belcekız Plajında akşam’a doğru çok fazla kamp çadırı kuruluyordu. İnsanlar gece vakitlerinde denizin karşısında, dalga sesi ile birlikte müzik dinliyorlar ve eğleniyorlardı. Ayrıca burada paraşüt sporu da yapılıyordu. Denizde yüzerken onları seyretmek çok hoşuma gitti. Deniz demişken, mükemmel bir denizi var. Yüzmeyi bilmeyenler için kıyıdan itibaren çok yakın mesafede derinleşiyor. Dikkat etmelerinde fayda var. Ama denizi çok temiz. Temiz ama çok tuzlu! Sudan çıktıktan sonra burnumun ve sinüslerimin temizlendiğini farkettim. Daha güzel nefes alıyordum. Demem o ki çok fazla deniz gördüm, çok farklı yerlerde yüzdüm. Buranın denizini çok beğendim. Bu arada Ölüdeniz benim Gezilecek Yerler Listemde idi. Böylece maddenin birini gerçekleştirmiş oldum.

MOKS/Ahmet Şerif İzgören
MOKS/Ahmet Şerif İzgören

AHMET ŞERİF İZGÖREN/MOKS: Kitabını okudumKitap İş ve Yönetim serisinden bir kitap. MOKS kısaca Motivasyon Oluşturup Katılım Sağlayarak yönetmektir. Bir de ikinci anlamı vardır. Meşe Odunu ve Kızılcı Sopası yöntemidir. Yazar kitapta Türkiye ve Dünyadan yüzlerce örnek vermiş. Okuyunca şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz örnekler var kitapta. Okumanızı mutlaka tavsiye ediyorum. Zaten kitap hızlıca okuyabileceğiniz, sıkmayan bir kitap. Ahmet Şerif İzgören’in birkaç kitabı daha var bende. Yakın zamanlarda onlarıda okumaya çalışacağım.

 

 

City Hunter - Şehir Avcısı
City Hunter – Şehir Avcısı

City Hunter – Şehir Avcısı dizisini izledim: En çok hoşuma giden film karakteri Kim Nana (Park Min Young) oldu 🙂 Gerçekten rolünü çok iyi yapan, herşeye olumlu yaklaşan, tatlı bir kız rolünde. Dizi 20 bölümden oluşuyor. Genel anlamıyla aksiyon, aşk, ihanet, siyasi içerikli bir film. Filmin konusu: zamanında Güney Kore askerlerine yapılan bir haksızlık var. Kendi Ülkesi tarafından ihanete uğrayan 21 askerden biri kurtuluyor ve saldırıdan kurtulan o asker ihanet eden 5 siyasiden intikam almaya çalışıyor… İzlemenizi önerebileceğim güzel bir Kore dizisi 😉

Beyninizi Tanıyın/Daniel Freeman: Kitabını okudum. Kitap gündelik psikolojik sorunlar ve bunlara karşı alacağımız tedbirleri anlatan bir kitap. Beyninizi daha yakından tanımak, gündelik psikolojik ve mental sıkıntılara önlem alabilmek için okunabilecek bir kitap. Beslenme düzeninizden, insan ilişkilerine; bağımlılıklardan korkulara kadar hemen hemen her konudan bahsetmiş.

 

 

 

 

 

İnterstellar / Yıldızlararası
İnterstellar / Yıldızlararası

İnterstellar/Yıldızlarası: Filmini izledim. Uzun zamandır bu filmi hep duyuyordum, bir yerlerde hep karşıma çıkıyordu. Filmin konusu: Dünya kuraklık ve iklim değişikliğinden dolayı yok olmak üzeredir. Yakın zamanda dünyada yaşam kalmayacaktır. Bu sebeple bir grup bilim adamı tarafından başka gezegen arayışları başlamıştır. Tabi filmde harika bir olay kurgusu ve üstün bir çekim var. Bu konularda film kendini fazlasıyla belli ediyor. Benim filme verdiğim puan 7.8/10 dur. Hepinize izlemenizi öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here