SERİ: Ayın Özeti – Eylül&Ekim 2017

0
67
Modern Times, Şehir Işıkları
Modern Times, Şehir Işıkları

Charlie Chaplin’in: “Modern Times” ve “Şehir Işıkları” filmlerini izledim. Gerçekten herkesin mutlaka izlemesini öneriyorum. Charlie Chaplin harika eserler ortaya koymuş. Acaba o yıllarda bu filmleri çeken, günümüzde olsaydı kim bilir ne eserler ortaya çıkarırdı. Filmlere verdiğim puan 9.5/10

 

Breaking Bad
Breaking Bad

Breaking Bad: yabancı dizisini bitirdim. Şu ana kadar izlediğim yabancı dizilerden en iyisi diyebilirim. Bir öğretmen ve öğrencisinin harika uyuşturucu macerası. Sizlerinde mutlaka izlemesini öneririm. Dizi için puanım 8.5/10. Dizide en çok beğendiğim kahraman Hank Schrader. Oyunculuğu çok hoşuma gitti. Özellikle hırsı ve hayata pozitif yaklaşımı beni çok etkiledi.

 

Pianist filmini izledim. Fransa-Almanya-Polonya ortak yapımı bir film. Mutlaka izlenecekler listenizde bulunması gerektiğini düşündüğüm ve mutlakada izlemenizi önerdiğim bir filmdir.

Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya’nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe’de radyo istasyonu bombalandığında Chopin’in C minor Nocturne’nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.

 

Kedi Beşiği
Kedi Beşiği

Kedi Beşiği – Kurt Vonnegut kitabını okudum. Kitapta kahraman, Hiroşima’ya atılan ilk atom bombası ile ilgili bir kitap yazmak istemekte ve bunun için araştırma yapmaktadır. Bu kitabıda mutlaka okumanızı öneriyorum. Kitap için verdiğim puan 7/10.

 

 

 

 

 

Ludovico Einaudi
Ludovico Einaudi

Ludovico Einaudi dinledim. Çaldığı müzikler çok hoşuma gidiyor. Piyano sesine bayılıyorum. Müziğe duygularını katmayı çok güzel başarıyor. Stresli olduğum zamanlar, uyumadan önce, dinlendiğim zamanlar rahatlamak için Ludovico Einaudi müziklerini dinlemeyi tercih ediyorum.

JflaMusic
JflaMusic

Yabancı şarkıları JFlaMusic youtube kanalından dinliyorum. Tabi arada sıra. Bazen şarkıları farklı insanlardan dinlemek hoşuma gidiyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here