Yeni Yıl Hedeflerim #2018

2
103

Her yeni yılda hepimiz yeni hedeflere, yeni beklentilere, yeni amaçlara, yeni isteklere sahip oluyoruz. Çünkü her seferinde bir değişim istiyoruz. Birçoğumuz koyduğumuz bu hedefleri yerine getiremiyoruz. Çünkü aradan zaman geçtikçe bu hedefleri unutuyor ve çoğu zaman hedefleri gerçekleştirecek motivasyona sahip olamayabiliyoruz. Geçen yıl hedeflerime henüz ulaşamamışken bu yıl da tekrardan yeni planlar yaptım. Yeni yıl hedeflerine birçoğumuz istediğimiz gibi ulaşamıyoruz. Ama her yeni yıl yeni hedefler, yeni hayaller olduğuna göre biraz da gelişim ve değişim için ufakta olsa bir adım atmış oluyoruz.

Yeni yıl hedeflerim neler?

İlk hedefim olarak haftada 3-4 gün spor yapmak. Fitness! Eksik olan kilo açığımı kapatıp fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Bu sebeple yeni bir diyet listesi hazırladım. İkinci hedefimde ise blog sitemde haftada en az 1 adet yazı yayımlamak. Geçen sene de bu hedefe sahiptim fakat malum tembellik ve birçok aksilik (domain-hosting sorunları) yüzünden bu hedefime ulaşamadım. Ayrıca bu yıl bir youtube kanalı açmak istiyorum. O 100.000 aboneye verilen play butonuna sahip olmak istiyorum. Şuandan zaman buldukça sağlam bir planlama yapıp, kendimi video programlarında geliştirmeye çalışıyorum.

Ayrıca içerik ve konsept ile ilgili araştırmalar yapmaya başladım. Gelelim İngilizce meselesine. Hergün en az 1 makaleyi Türkçe’ye çevirmek ve İngilizcemi çok daha fazla geliştirmek istiyorum. Bunun için hergün mutlaka İngilizce içerikler okumaya devam edeceğim. Ayrıca diğer bir hedefim ise her gün 20 dakika kitap okumak. Aslında okumayı seven birisiyim ama her konu ilgimi çekmediği için çok çabuk sıkılabiliyorum. Bunun için daha çok ilgimi çekecek kitaplara yönelmeye çalışacağım. Günde 20 dakika ile başlayıp bu hedefi daha da yükseltmek istiyorum. Bir başka hedefim gereken disiplini sağlamak. Çünkü malesef bu sene çok fazla boş vakit öldürdüm. Ve bu boş vakitlerde insanı belli bir süre sonra tembellştirmeye başlıyor. Tembelleşince ise tüm hayat düzenin allak bullak oluyor. O sebeple bu sene büyük bir disiplinle hareket edip, tüm hedeflerimi gerçekleştirmeye çalışacağım. Diğer bir hedefim erken kalkmak. Uyku düzenim şu sıralarda tekrardan bozuldu. Sabah güne erken başlamayı istiyorum artık. Bu sebeple en az sabah 5.30-8.00 arasında herhangi bir vakitte ayakta olmayı umut ediyorum. Ayrıca mesleki deneyim kazanmak istiyorum bu sene. Mesleki programları ciddi manada öğrenmek ve geliştirmek istiyorum. Bunun içinde ne çaba harcamak gerekirse elimden geleni yapacağım. Ayrıca etkinlik vb. programlarada tam katılım sağlamayı düşünüyorum. Çok fazla etkinlik daveti almama rağmen malesef birçoğuna katılım gösteremiyorum. Ve bu sene gönüllülük faaliyetleri veya gençlik merkezleri gibi alanlarda aktif rol alıp, kişisel gelişimime katkı sağlamasını istiyorum. Zaman bulursam yurt dışına gitme hedefim var. Önümüzdeki aylarda İsrail ve Ukrayna planım var.

Her sene bu şekilde hedefler koyuyoruz. Sonu birçok kez hüsran olabiliyor. Ama bu sene kendime söz verdim. Kesinlikle tüm hedeflerimi gerçekleştiremezsem de mutlaka birçoğunu gerçekleştirmeye çalışacağım.

Hepinizin 2018 yılını kutluyor, biraz klişe olacak ama tüm dünyada barış diliyorum.

Kendinize iyi bakın.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here